Świetlne wariacje ogrodowe

3 lipca, 2019 (02:10) | Reszta | By: admin

Nastrojowo oświetlony ogród zamienia się w prawdziwie magiczny zakątek, w którym możemy relaksować się w letnie wieczory. To tutaj możemy zapomnieć o codzienności i cieszyć się chwilami z bliskimi. Chcąc cieszyć się ogrodem wieczorową porą, potrzebujemy dobrze przemyślanej aranżacji świetlnej naszego ogrodu. Bywa, że za duża ilość lampionów i ich przypadkowe ułożenie może zupełnie zaburzyć piękno i proporcje zielonych przestrzeni. Odpowiednio dobrana iluminacja doda jej jednak magii i stworzy niezwykłą atmosferę.

Oczywiście zanim przejdziemy do komponowania naszych świetlnych rabatek, musimy najpierw przygotować plan zagospodarowania ogrodu. Trzeba więc zastanowić się, gdzie wieczorami będziemy spędzać najwięcej czasu. Warto przy tym pamiętać, że istnieją również strefy, gdzie oświetlenie jest po prostu niezbędne. Chodzi o drogę do domu oraz wjazd. W miejscach tych lampy będą palić się codziennie, z kolei w punkcie towarzyskimi sporadycznie. Po takim strategicznym rozplanowaniu możemy zaplanować założenie instalacji elektrycznej, która będzie wymagała kopania i doprowadzenia kabli.

Niecodzienne oświetlenie
Jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi aury tajemniczości, do podstawowego oświetlenia alejek i wejść możemy dołączyć tzw. światło magiczne. Są to takie lampy, których niezwykła forma i blask będą intrygować błądzące po ogrodzie spojrzenia. Obecnie często wykorzystuje się np. pływające po powierzchni wody kule, podwodne reflektory podświetlające fontannę czy też girlandy żarówek na długich przewodach, które mogą oplatać pnie drzew lub słupy altany. Ciekawe rozwiązania znajdziemy na stronie https://www.lampy-ogrodowe.pl/. Możemy też wykorzystać naftowe lampki, które świetnie sprawdzą się na ogrodowym przyjęciu.

Oświetlenie w punkt
Jeśli chcemy wyeksponować konkretne rośliny, krzewy czy drzewka, należy wykorzystać oświetlenie punktowe. W tym rozwiązaniu snop silnego światła kierowany jest na wybrany obiekt, którym może być roślina lub rzeźba. Osiągnięty tym sposobem kontrast między jasno iluminowanym elementem a ciemnym tłem będzie wyglądał wyjątkowo efektownie.

Write a comment

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.